Enea Spring Break

Enea Spring Break Showcase Festival & Conference 

POZNAŃ / 20-22.04.2017

Weekend wypełniony muzycznymi nowościami.

To pionierskie na polskim rynku wydarzenie – impreza, w ramach której koncerty młodych obiecujących zespołów sąsiadują z warsztatami i panelami dla uczestników! Trwająca trzy dni impreza ma służyć prezentacji młodych, w tym także wielkopolskich, zespołów zarówno publiczności, jak i wpływowym osobom ze środowiska muzycznego.

PUBLICZNOŚĆ 

To festiwal, który skierowany jest do kilku grup. Przez obecność dużych nazwisk kierujowany jest do szerokiej publiczności, licząc, że widzowie skorzystają z oferty festiwalu i wezmą udział nie tylko w głównych, dużych koncertach, lecz trafią także do mniejszych klubów i tam usłyszą następców wspomnianych artystów. Z drugiej strony bardzo silną grupą zainteresowaną Spring Break stanowią fani młodej polskiej muzyki, nierzadko sugerujący organizatorom 
- czy to w mailach, czy w komentarzach na Facebooku - kogo z debiutantów warto pokazać w Poznaniu. W końcu jest to festiwal dla środowiska muzycznego, które przyjeżdża do Poznania by być na bieżąco i by móc wybrać artystów na swoje festiwalowe sceny, do swoich wytwórni czy agencji menedżerskich. W tym sensie Enea Spring Break to swoistego rodzaju targi muzyczne dla branży.

MIEJSCE

Festiwal odbywa się w jednym z głównych miejskich placów, znajdującym się w środku Poznania, na placu Wolności. To tam umiejscowiona jest główna scena imprezy, na której zagrają headlinerzy. Zaletą tej lokalizacji jest to, że plac znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie klubów znanych już z wcześniejszych edycji i nie naruszy to głównej zasady imprezy, czyli możliwości pieszego przemieszczenia się między koncertami.

KONFERENCJA

Część konferencyjna odbywa się w Bibliotece Raczyńskich. Organizatorzy stawiają tutaj na edukację młodych zespołów, duża część dyskusji poświęcona jest właśnie ich sytuacji. Więcej na temat paneli dyskusyjnych tutaj.

MUZYKA 

Podczas festiwalu można zobaczyć zarówno zespoły rockowe, popowe, punkowe, hardcorowe, metalowe, hip-hopowe czy składy zahaczające
o jazz.
Nie było dotąd na imprezie muzyki klasycznej, ale formuła imprezy jest bardzo pojemna i kto wie, dokąd kto jeszcze pojawi się na scenie na przestrzeni kolejnych lat.

 

BILETY: 

PRZEDSPRZEDAŻ: 89 zł 

W TRAKCIE IMPREZY: 100 zł

      

Bilety można kupić także w punktach stacjonarnych takich jak sklepy sieci EMPiK, Media Markt czy Saturn oraz w kasie Centrum Kultury Zamek.

 

Materiały ogranizatora / Onet Poznań 

 

Karolina Wielocha

Karolina Wielocha

Prawdziwy człowiek orkiestra - nagrywa, montuje, rozmawia, pisze, projektuje - i robi to wszystko z czystą przyjemnością. Połowa projektu Nachspiel. Spotkasz ją na Offie, Tauronie, Spring Break i Audioriver.