Off Festival, dzień 2

Off Festival, dzień 2 Off Festival, dzień 2

Drugi dzień Off Festival należał przede wszystkim do PJ Harvey. Jej udział w festiwalu był szeroko komentowany już po ogłoszeniu gwiazdy w line-upie. Sporo osób krytykowała Artura Rojka ze ten wybór, jednak po jej występie ciężko było znaleźć niezadowolone osoby na festiwalu.

Zacznijmy jednak od począatku. Kika Gaku Moyo zebrali ogromną publiczność jak na tak wczesną godzinę (16:10). Na koncercie wykorzystywali sitar - tradycyjny perski instrument muzyczny. Pomimo ogromnego upału, pod sceną Trójki zebrało się mnóstwo ludzi. Chwilę po występie Kika Gaku na scenie Leśnej o 16:55 pojawiła się Siksa. Jak zwykle wzbudziła kontrowersje i skrajne emocje - jej występu nie udało się nie usłyszeć - dosłownie. Siksę można lubić lub nie, ale trzeba przyznać, że ta dziewczyna na pewno jeszcze zamiesza na polskiej scenie muzycznej.

Jeżeli ktoś nie wybrał się na Siksę, z pewnością bawił się na Eksperymentalnej Scenie Folkowej do dźwięków Richarda Dawsona. Charyzmatyczna osoba tego barda nie pozwoliła przejść obojętnie obok jego występu. Dawson w powodzeniem mógłby zagrać w kolejnym odcinku Gry o Tron, a jego udział w serialu na pewno nie wywołałby takiej lawiny krytyki jak cameo Eda Sheerana.

Sobota zdecydowanie należała do kobiet - potwierdza to występ między innymi Anny Meredith. Przyjechała do Katowic ze swoim premierowym materiałem, który na żywo brzmiał po prostu genialnie. Po raz kolejny scena Leśna nie zawiodła. Jednak nie ma czasu na zbytnie zachwyty, trzeba chwytać piwo i biec na Scenę Miasta Muzyki, gdzie czeka na nas PJ ze swoją trupą. 

Dalej było już z górki. Mitch&Mitch, którzy na scenie Offa czują się jak w domu, Jessy Lanza, która porwała do tańca publikę jak Black Madonna dzień wcześniej i Kwadrofonik z ojcem Offa, Arturem Rojkiem. 

Ostatni dzień Off Festivalu zamkną występy Preoccupations, Pro8lem, The Oh Sees, Arab Strap i Swans

Agata Hudomięt

Agata Hudomięt

Połowa projektu Nachspiel, gdzie najchętniej biega z aparatem albo mikrofonem. Spotkasz ją na Offie i Audioriver. I średnio zadowoloną na Openerze.